Varstolmuimejate eelised ja puudused

Kui rääkida tolmuimeja põhilisest ülesandest ehk vaipade puhastamisest ja lemmikloomade karvade eemaldamisest, siis Bigbox tolmuimejad näitavad kõik suurepäraseid tulemusi sõltumata sellest, kas nad on koos juhtmega või mitte. Kuid see ei tähenda kindlasti seda, et varstolmuimeja oleks sobilik valik alati ja igasse koju.

 

Millega varstolmuimeja ostmisel tuleks arvestada

Esiteks kindlasti kaal ja tasakaal. Mõnel varstolmuimejal on mootor pea juures all, mis tekitab parema imemisvõimsuse, teistel aga käepidemest üleval ja see võimaldab paremat manööverdusvõimet. Iga mudeli kaal ja raskuskese ning seega ka tasakaal on erinevad.

Laadimine ja tööaeg. Aku tööaeg ei ole pikk, sest keskmiselt töötab varstolmuimeja 15 minutit ja aku laadimiseks kulub umbes 5 tundi. Üks võimalus tolmuimejast maksimumi saamiseks on osta selline versioon, millel on laadimisalus.

Muudetav võimsus. Enamikul varstolmuimejatel on 2 või 3 võimsuse seadistust. Kui puhastad oma kodu regulaarselt, ei pea sa tolmuimejaga alati maksimaalse võimsusega töötama. Madalamate võimsuste kasutamine pikendab aku tööiga ja aitab vähendada müra.

Lisad ja puhastuspead. Nagu tavalisel juhtmega tolmuimejal nii on ka paljudel varstolmuimejatel vahetatavad pead erinevate tööde jaoks. Erinevalt tavalistest tolmuimejatest ei ole tolmuimeja kompaktse suuruse tõttu sageli ruumi nende hoidmiseks masinas, kuigi mõnel mudelil on laadimisalus, mis mahutab ka lisaseadmeid.

Filtrid. Kõrge efektiivsusega tahkete osakeste õhufiltrid (HEPA), mida Euroopas tuntakse ka S-klassina, on loodud väga väikeste nähtamatute osakeste filtreerimiseks (tehniliselt püüavad need kinni 99,97 protsenti kuni 0,3 mikronini suuruste osakeste heitkogustest). Kui sul on astma või hingamisraskused, kaalu HEPA filtriga tolmuimeja kasutamist.

Kasutamine. Kontrolli varstolmuimeja ulatust, kaalu, kasutamise mugavust ja tolmukoti tühjendamise lihtsust. Kontrolli, kas sisse/välja lülitit või päästikut on lihtne kasutada ja kas peaga on lihtne manööverdada ja vajadusel päid vahetada.

Tolmukott. Kujundused on tootjate lõikes erinevad, seega veendu, et saad tolmukotti hõlpsalt eemaldada ja tühjendada. Tolmukoti tühjendamine pärast iga kasutuskorda tagab, et see on kohe valmis ka järgmisel korral, kui seda vajad.

 

Kolm asja, mida meeles pidada

Sisseehitatud akuga varstolmuimeja eluiga on piiratud. Nende seadmete akut ei saa lihtsalt vahetada, nii et kui aku tühjeneb kiiresti on sageli odavam ja otstarbekam osta uus varstolmuimeja.

Teine probleem on tihti varstolmuimeja peadega, näiteks mittevahetatavate puhastuspeade puhul on sageli lihtsam ja odavam need asendada kui parandada.

Levinud on oletus, et kõik varstolmuimejad võib vajadusel muuta sobivaks väikeste ebamugavate ruumide, näiteks auto puhastamiseks, kuid see pole nii. Kui see on sinu jaoks oluline, kontrolli, kas ostetaval mudelil on see funktsioon.

 

Mõned head nõuanded

Soovitatav on filtreid puhastada varstolmuimeja puhul vähemalt kord kuus, kuid mõne mudeli puhul pole neile väga lihtne juurde pääseda. Enne ostmist kontrolli, kus ja kui palju filtreid varstolmuimejal on ning kas neid on lihtne eemaldada ja puhastada.

Kange nimetissõrme vältimiseks (juhul kui sinu varstolmuimejal on sisse-/väljalülituspäästik), hoia seda all ainult tolmuimemise ajal ja vabasta see erinevate puhastamist vajavate alade vahel liikumise ajal.

Pikad juuksed ja karvad võivad sageli tolmuimeja puhastuspeas sassi minna. Tolmuimejate puhastuspeade puhul on harjaste ridade vahel väike vahe. Kui tõmmata kääridega mööda seda vahet on juukseid ja pikki karvu lihtsam ära eemaldada.