21 põhjust, miks lugemine muudab su õnnelikumaks.

Sa tead, kuidas su õpetajad ja vanemad pidevalt on sulle öelnud, kuidas koolis peab õppima ja lugema. Muide neil on õigus: lugemine on tegelikult lõbus ja cool tegevus, mis pole vaid selleks mõeldud, et suudaks kunagi lõpetada kõrgkooli. Raamatute lugemine muudab nii mitmel tasandil su paremaks inimeseks ja sa ise samal ajal naudid seda. Siin on sulle 21 põhjust, miks raamatud on parim viljakas hobi, mis sul elus on olnud.

 1. Oma päevarutiini unustamine. Kahjuks pole elu alati nagu filmis, vaid võib olla üsna monotoonne. Pole midagi paremat raamatust, mis võiks kanda sind kaugele tühiste üksiksasjade maailmast.
 2. Kogemuste saamine. Sa saad kogeda kohti ilma reisile minemata. Sa saad õppida tundma erinevaid kultuure, inimesi ja asukohti. Kui su silmad tantsivad üle raamatulehekülgede, tunnetad sa, kuidas kogu ajalugu tekstis ärkab.
 3. Loovuse ja ettekujutluse arendamine. Su aju areneb, kui suudad oma mõtetes pilte luua. Kõik need ettekujutluse pildid on äärmiselt unikaalsed, isiklikud ja võivad suurt rolli mängida sinu töös, kooliülesannetes ja kõiges muus.
 4. Odav meelelahtus. Muidugi on see tõsi- lugeda saab täiesti tasuta!
 5. Tarkpeaks muutumine. Lugemine arendab su aju ja muudab sind kõvasti loovamaks. Raamatud parandavad su kirjutamisoskust ja sõnavara, mis kõik kokku on super, sest miski pole rohkem võluvam kui intelligentsus.
 6. Arutlusteemade tekkimine. Tänu raamatutele saad sa lõputul hulgal teemadel inimestega rääkida.
 7. Inspiratsioon. Su lemmikraamatu tsitaadid on sulle alatiseks inspiratsiooniks.
 8. Sa oled juba kursis, juhul kui raamatust tehakse film. Sosista oma kinokaaslasele kõrva: „Ma vean kihla, et ta teeb järgmiseks…“ ja jälgi imestust, mis sellele järgneb, kui sul õigus oli.
 9. Sinu tekstikirjutamise oskuse paranemine. See pole mingi saladus, et lugemine parandab su grammatikat ja sõnavara, mis omakorda parandab su hindeid ja suhtlusoskust.
 10. Raamatute lugemine on meelelahutuse mitmekülgseim võimalus. Sa võid lugeda rongis, ooteruumides, rannas või põhimõtteliselt peaaegu igal pool mujal, kus vaid hing ihaldab.
 11. Lugemine pole vaid raamatud. Ajalehed, blogid ja online-artiklid on vaid mõned näited.
 12. Lugemine on fun. Raamatud mõjuvad lõdvestavalt, lõbusalt, põnevalt ja paljul muul heal moel.
 13. Meeletu tujutõstja. Kas pahas tujus? Sa ei vaja ilmtingimata psühholoogi, sa pead lugema paremaid raamatuid. Su lemmikraamat aitab sul mõneks ajaks unustada oma probleemid.
 14. Eneseareng. Lugemise kaudu oskad sa maailma mõista palju paremini ja sügavamalt.
 15. Parem maailmast arusaamine. Mida rohkem sa loed, seda paremini sa mõistad. Raamatute lugemine tekitab sulle arusaamise, mis reeglid maailmas valitsevad.
 16. Ettevalmistus otsustamiseks. Enne kui sa ükskõik  mida otsustad või teed, võiksid sa lugeda teiste kogemusi, nõuandeid, tagasisidet- see kõik aitab sul teha paremaid otsuseid.
 17. Suhtlusoskused. Raamatute lugemine ühendab sind maailmaga. Suhtlemine on üks võimsamaid oskusi, mida kasutame üksteisega. Kui sa loed, saad sa maailma asjadest paremini aru ja oskad ka paremini teistega suhelda.
 18. Loe teiste inimeste mõtteid. Lugedes näed sa, kuidas tegelaskujud mõtlevad, käituvad ja tunnevad. See aitab sul aru saada, kuidas päris inimesed mõtlevad, käituvad ja tunnevad ning sul oleks justkui supevõimed.
 19. Ettekujutuse ja loomingulisuse tõus. Raamatud tekitavad sinus ettekujutlusvõimet, mis omakorda näitab sulle, et miski pole elus võimatu. Lugemise kaudu näed sa sama asja mitut erinevat nurka ning mõistad, kuidas erinevad teguviisid viivad erinevate tulemusteni.
 20. Sa käid kohtingutel targemate inimestega. Me kõik tahame kohtuda tarkade inimestega, kes oskavad meid naerutada ja inspireerivad meid.
 21. Lugemine upitab su minapilti. Raamatute lugemine muudab su paremaks inimeseks ja aitab sul mõista ennast ning maailma. See aitab sul muutuda enesekindlamaks oma oskuste suhtes ning suhelda tõhusamalt teistega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga