Kuulsaimad eneseabiraamatud läbi aegade

Teistega suhtlemine

Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi- Dale Carnegie

See teos avaldati juba 1937. aastal, aga siiamaani pakub raamat parimaid tehnikaid, kuidas suhelda teiste inimestega, kuidas võita inimesi enda poole. Raamat on hõlpsasti arusaadavalt kirjutatud, igas peatükis on arukalt toodud ära abistavad oskused, mis on kasuks igaühele olenemata ajastust.

Raamatu sõnum: Üldiselt saavutab präänikuga enim kui piitsaga.

Rahu leidmine

Tavatu tee. Armastuse, väärtushinnangute ja vaimse arengu uus psühholoogia- Morgan Scott Peck

See raamat on kujunenud eneseabiraamatute piibliks. Juba avasõnas ütleb autor, et elu on keeruline. Oma terves raamatus arutleb ta pragmaatiliselt vastutuse võtmise, depressiooni kulu, romantilise armastuse müüdi üle. Budistlike mõjutustega autor on aidanud miljonitel muutuda enesest teadlikumaks.

Raamatu sõnum: Elu koosnebki keerulistest probleemidest. Harju sellega ära.

Terviklikuma elu elamine

Sa julged küll- Susan Jeffers

Paljud inimesed väidavad, et see raamat muutis nende elu igaveseks. Jeffersi raamatu fraas: „Tunne hirmu, aga tee seda ikkagi!“- on saanud sama kuulsaks fraasiks kui ‘püüa päeva’. Lisaks kõikidele muudele kasulikele nõuannetele viitab see ka sellele, et mitte me ise ei hoia  end alati tagasi, vaid meie ümber olevad inimesed ei pruugi soovida lasta meil särada.

Raamatu sõnum: Kas see, mida sa kardad, on tõesti nii hirmus?

Oma partneri mõistmine

Mehed on Marsilt, naised Veenuselt- John Gray

Gray raamat näitab, et me pole üksi oma vastassuguspoolt mittemõistvates frustratsioonides. Võid arvata, et oled ainuke naine, kellel on võimatu mees, kuid sul pole õigus. Või võid arvata, et oled ainuke mees, kes võib hulluda oma naise tujudest- kujutad ette ei ole! Võib süüdistada, et raamat on täis klišeesid, kuid need on ju tõsi.

Raamatu sõnum: Õpi tundma oma soost tulenevaid erinevusi.

Vallaliseelu armastamine

Ta ei ole sinusse armunud- Greg Behrendt, Liz Tuccillo

Seda raamatut peaksid vallalised naised lugema. Miks? Siin on palju nippe, mis on kulla hinnaga ja naised saavad siit reaalsustaju tagasi. Näiteks kui mees vähegi mainib, et „ei soovi suhet“, siis usu teda ja jookse kiiresti kaugele!

Raamatu sõnum: Loe igasuguseid märke varem ja paremini ja ütle head aega mitte kuhugile viivatele suhetele.

Tööl kaugemale jõudmine

Väga efektiivse inimese 7 harjumust- Stephen R. Covey

See teos on juba 20 aastat bestseller olnud. Need 7 harjumust on võivad tunduda sulle liiga lihtsad uskuda seda plära, aga tuhanded ei saa olla valesti mõistnud, nii et saa targemaks ja tee neist harjumustest endale eluaegne professionaalne mantra.

Ramatu sõnum: Eduka äri aluseks on ausameelsus.

Olevikus elamine

Siin ja praegu: kohaloleku jõud- Eckhart Tolle

Tohutult oluline on unustada mineviku varjud ja lakata muretsemast tuleviku pärast. Tuleb elada olevikus ja elada rahulolevamalt.

Raamatu sõnum: Sa ise pole oma mõtted, ükskõik mis sa ka mõelda võid.

Oma parima mina leidmine
Avali süda- Tema Pühadus Dalai Laama 

Raamatu sõnum on, et budistlik süda on meis kõigis olemas, kui kasutada sõnade jõudu ja õppida mediteerimise tehnikaid, on võimalik kõigil liikuda hingelise ärkamise poole.

Raamatu sõnum: Hingeliseks ärkamiseks näe puude taga metsa.

Edu nautimine 

Saladus- Rhonda Byrne

Meeldib see sulle või mitte, aga Byrne’i saladus muutus 2006. aastal ülemaailmseks fenomeniks. Kõik see põhineb külgetõmbejõu seadusel, näiteks laused „Mõtetest saavad asjad“ või „Sa saad selle, millele sa enim mõtled“.

Raamatu sõnum: See, mis maailmas sinuga juhtub, sõltub sinust.

Parem enda mõistmine

Intiimsus ja üksindus- Stephanie Dowrick

Mõnel meist on väga suuri raskusi teiste inimeste lähedale lubamisega, teistel pole jälle praktiliselt mingeid isiklikke piire ning ülejäänud peavad oskama žongleerida nende sotsiaalsete käitumismustrite vahel.

Raamatu sõnum: Mõista end ja järgneb aktsepteerimine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga